Raumenų ir skeleto ultragarsinės diagnostikos draugija (RSUDD)Ultragarsinis (UG) tyrimas
 yra pigus, neinvazyvus ir visur prieinamas. Didžiausias šio tyrimo privalumas yra saugumas, nes veikimo principas remiasi ultragarso bangų sklidimu audiniuose, todėl yra visiškai nepavojingas sveikatai. Ultragarsinis tyrimas naudojamas praktiškai visose žmogaus kūno srityse, pradedant transkranijine doplerografija, įprastine pilvo organų echoskopija ir baigiant organų elastinių savybių nustatymu (elastografija). Raumenų ir skeleto sistemoje ultragarsinis tyrimas vaidina taip pat svarbų vaidmenį. Tiriant paviršines anatomines struktūras diagnostinė UG vertė dažnai nenusileidžia magnetinio rezonanso tomografijai (MRT), o patyrusio echoskopuotojo rankose kartais ir lenkia.

RSUDD - tai yra savanoriška visuomeninė profesinė medicinos darbuotojų organizacija, vienijanti Lietuvos ir užsienio gydytojus radiologus, gydytojus echoskopuotojus, traumatologus, neurologus ir kitų sričių specialistus, besidominančius raumenų ir skeleto ultragarsine diagnostika.

Draugijos tikslas
yra suvienyti raumenų ir skeleto ultragarsinės diagnostikos ir kitus specialistus, sprendžiant jų profesinius, socialinius ir etinius klausimus, kelti jų profesinę kvalifikaciją.

Draugijos uždaviniai:

        > Organizuoti mokslinius susirinkimus, konferencijas, simpoziumus, tyrimus ir kitus renginius savarankiškai arba kartu su kitais juridiniais ar fiziniais asmenimis;
        > Leisti mokslinių susirinkimų, simpoziumų, konferencijų medžiagą ir kitus leidinius;
        > Bendrauti su draugijomis, asociacijomis bei kitomis visuomeninėmis organizacijomis Lietuvoje ir užsienyje;
        > Organizuoti ar vykdyti mokymus, kvalifikacijos kėlimo kursus, siekiant gerinti ultragarso diagnostikos specialistų žinas;
        > Įvairiois formomis šviesti visuomenę ultragarso diagnostikos klausimais.

Draugijos įstatai

Pirmininko ataskaita už 2019 m.
Revizoriaus ataskaita už 2019 m.

Kodėl verta tapti draugijos nariu?

>Sumažintos kainos registruojantis į seminarus ir konferencijas  
>Įvykusių konferencijų mokomoji medžiaga Moodle sistemoje  
>Išsamūs klinikiniai atvejai Moodle sistemoje  


> Narių duombazė Moodle sistemoje